AMPAS paziņo 71. akadēmijas balvas nominantus
Autors: indieWIRE
Kino mākslas un zinātnes akadēmija izsludināja nominācijas
šorīt notiks 71. Kinoakadēmijas balva. Kandidāti ir šādi:
Par labāko aktiera sniegumu galvenajā lomā
Roberto Benigni filmā LIFE IS BEAUTIFUL (Miramax)
Toms Hanks PRIVĀTĀS RIJAS SAGLABĀŠANĀ (DreamWorks)
Īans Makkelēns DIEVOS UN MONSTEROS (Lauvu vārti)
Niks Nolte AFFLIKCIJĀ (Lauvu vārti)
Edvards Nortons AMERIKĀŅU VĒSTURE X (jaunā līnija)
Par labāko aktiera sniegumu atbalsta lomā
Džeimss Cobns AFFLIKCIJĀ (Lauvu vārti)
Roberts Duvalls filmā CIVILĀ DARBĪBA (labs skats)
Eds Hariss izstādē TRUMAN SHOW (Paramount)
Geoffrey Rush filmā SHAKESPEARE IN LOVE (Miramax)
Billy Bob Thornton VIENKĀRŠĀ PLĀNĀ (Paramount un savstarpējo filmu kompānija Maltā
asociācija ar Savoy Pictures)
Par labāko aktrises sniegumu galvenajā lomā
Keita Blanšeta ELIZABETHĀ (Gramercy)
Fernanda Melnkalne centrālajā stacijā (Sony Pictures Classics)
Gvineta Paltrova filmā SHAKESPEARE IN LOVE (Miramax)
Meryl Streep VIENĀ PATIESĀ LIETĀ (universāls)
Emīlija Vatsone HILARY and JACKIE (October)
Par labāko aktrises sniegumu atbalsta lomā
Keitija Batesa PRIMĀRĀS KRĀSĀS (universālā un savstarpējo filmu kompānija)
Brenda Blethyn mazajā balsī (Miramax)
Judi Dench filmā SHAKESPEARE IN LOVE (Miramax)
Reičela Grifita HILARY UN JACKIE (oktobris)
Lynn Redgrave dievos un monstros (Lauvu vārti)
Par labāko sasniegumu mākslas virzienā
ELIZABETH (Gramercy)
Mākslas režisors: Džons Myhre
Komplekta rotājums: Pīters Hovits
PLEASANTVILLE (jaunā līnija)
Mākslas režisors: Jeannine Oppewall
Komplekta rotājums: Džejs Hārts
IERAKSTĪT PRIVĀTU RIJU (DreamWorks)
Mākslas režisors: Toms Sanderss
Komplekta rotājums: Lisa Dean Kavanaugh
SHAKESPEARE MĪLESTĪBĀ (Miramax)
Mākslas režisors: Martins Čilds
Komplekta rotājums: Džila Kveterija
KĀDI SAPŅI VAR TURĒT (PolyGram)
Mākslas režisors: Eugenio Zanetti
Komplekta rotājums: Cindy Carr
Par labāko sasniegumu kinematogrāfijā
CIVILĀ RĪCĪBA (labs skats) Konrāds L. Hall
ELIZABETH (Gramercy) Remi Adefarasin
PRIVĀTĀS RIJAS SAGLABĀŠANA (DreamWorks) Janušs Kaminskis
SHAKESPEARE MĪLESTĪBĀ (Miramax) Ričards Lielrekss
Plānā sarkanā līnija (20th Century Fox) Džons Tolls
Par labāko sasniegumu kostīmu dizainā
MĪLĒTĀJS (labs skats) Colleen Atwood
ELIZABETH (Gramercy) Alexandra Byrne
PLEASANTVILLE (jaunā līnija) Judianna Makovska
SHAKESPEARE MĪLESTĪBĀ (Miramax) Sandijs Pauels
VELVET GOLDMINE (Miramax) Sandijs Pauels
Par labāko sasniegumu režijā
Dzīve ir skaista (Miramax) Roberto Benigni
PRIVĀTĀ RIJA IERAKSTĪŠANA (DreamWorks) Stīvens Spīlbergs
SHAKESPEARE MĪLESTĪBĀ (Miramax) Džons Maddens
Plānā sarkanā līnija (20. gadsimta lapsa) Terrence Malick
TRUMAN SHOW (Paramount) Pīters Veirs
Par labāko sasniegumu dokumentālo filmu veidošanā
DANCEMAKER Metjū Dimants un Džerijs Kupferis
Četru ozolu fonda produkcija
SAIMNIECĪBA: ANGOLA, ASV Džonatans Staks un Liza Garbusa
Gabriela filmas iestudējums
PĒDĒJĀS DIENAS (oktobris) Džeimss Molls un Kens Lippers
Izdzīvojušie no Šoa Vizuālās vēstures fonda produkcijas
LENNY BRUCE: VĒRSIS PATIESĪBAS SNIEGŠANAI Roberts B. Veide
A Whyaduck Productions, Inc. Ražošana
REĢISTRĒT INFORMĀCIJU Barbara Sonneborna un Džaneta Kole
Saules fonda produkcija
Par labāko sasniegumu dokumentāli īsos mācību priekšmetos
PERSONAS: Improvizācijas par romantiku zelta gados Keiko Ibi
Keiko Ibi filmas producēšana
VIETA ZEMĒ Čārlzs Gugenheims
Gugenheima iestudējums
SUNRISE OVER TIANANMEN SQUARE Šui-Bo Vangs un Donalds Makviljamss
Kanādas Nacionālās filmu padomes produkcija
Par labāko sasniegumu filmu montāžā
Dzīve ir skaista (Miramax) Simona Paggi
NEATKARĪGS (universāls) Anne V. Coates
IERAKSTĪT PRIVĀTU RIJU (DreamWorks) Maikls Kahns
SHAKESPEARE MĪLESTĪBĀ (Miramax) Deivids Gamble
Plānā sarkanā līnija (20. gadsimta lapsa) Billy Weber, Leslie Jones un Saar
Maza
Par gada labāko svešvalodu filmu
CENTRĀLĀ STACIJA Brazīlija
Artūra Koņa iestudējums
BĒRNU BĒRNI Irānā
Bērnu un jauniešu pieaugušo intelektuālās attīstības institūts
Ražošana
GRANDFATHER Spānija
Nickel Odeon Dos, S.A. Ražošana
Dzīve ir skaista Itālijā
A Melampo Cinematografica s.r.l. Ražošana
TANGO Argentīna
Argentīnas Sono filma / Alma ATA starptautiskā attēlu producēšana
Par labāko sasniegumu kosmētikā
ELIZABETH (Gramercy) Jenny Shircore
PRIVĀTĀS RIJAS IERAKSTĪŠANA (DreamWorks) Loiss Burvels, Konors O’Sulivans un Daniels
C. Striepeke
SHAKESPEARE MĪLESTĪBĀ (Miramax) Lisa Westcott un Veronica Brebner
Par labāko sasniegumu mūzikā (oriģināls muzikāls vai komēdijas partitūra)
BUGA DZĪvei (Buena Vista)
Randijs Ņūmens
MULAN (labs skats)
Metjū Vildera mūzika
Dāvida Zippeļa vārdi
Džerija Goldšmita orķestra partitūra
PATCH ADAMS (universāls)
Marks Šaimans
ĒĢIPTES PRINCE (DreamWorks)
Stīvena Švarca mūzika un vārdi
Hansa Zimmera orķestra partitūra
SHAKESPEARE MĪLESTĪBĀ (Miramax)
Stefans Vorbeks
Par labāko sasniegumu mūzikā (oriģināls dramaturģijas partitūra)
ELIZABETH (Gramercy) Deivids Hiršfelders
Dzīve ir skaista (Miramax) Nicola Piovani
PLEASANTVILLE (jaunā līnija) Randijs Ņūmens
PRIVĀTĀ RIJA IERAKSTĪŠANA (DreamWorks) Džons Viljamss
Plāna sarkanā līnija (20. gadsimta lapsa) Hanss Zimmers
Par labāko sasniegumu mūzikā (oriģināldziesma)
ARMAGEDDON (Buena Vista) “Es nevēlos palaist garām lietu”
Diānas Vorenes mūzika un lirika
“Lūgšana” no QUEST FOR CAMELOT (Warner Bros.)
Karolē Bajera Sagera un Deivida Fostera mūzika
Carole Bayer Sager, David Foster, Tonijs Reniss un Alberto Testa lirika
ZIRGU WHISPERER (Buena Vista) “Mīksta vieta, kur krist”
Allison Moorer un Gwil Owen mūzika un lirika
BABE “That’ll Do”: CŪKS PILSĒTĀ (Universāls)
Randija Ņūmena mūzika un lirika
“Kad tu tici” no Ēģiptes PRINCES (DreamWorks)
Stīvena Švarca mūzika un lirika
Par labāko gada attēlu
ELIZABETH (Gramercy)
Darba nosaukuma producēšana
Alisons Ovens, Ēriks Fellners un Tims Bevāns, producenti
Dzīve ir skaista (Miramax)
A Melampo Cinematografica s.r.l. Ražošana
Elda Ferri un Gianluigi Braschi, producenti
IERAKSTĪT PRIVĀTU RIJU (DreamWorks)
Filmas DreamWorks producēšana
Producenti Stīvens Spīlbergs, Īans Braiss, Marks Gordons un Gerijs Levinsons
SHAKESPEARE MĪLESTĪBĀ (Miramax)
A Miramax filmas, Universal Pictures, Bedfords
Kritieni
Uzņēmuma produkcija
Deivids Parfits, Donna Gigliotti, Harvey Weinstein, Edvards Zviks un Marc
Normens, producenti
Plāna sarkanā līnija (20. gadsimta lapsa)
A Fox 2000 bildes kopā ar
Fēnikss
Attēlu izgatavošana
Roberts Maikls Geislers, Džons Roberdo un Grants Hils, producenti
Par labāko sasniegumu animētajās īsfilmās
BUNNY Kriss Ķīlis
Produkcija Blue Sky Studios, Inc.
CANTERBURY TALES Kristofers Grace un Jonathan Myerson
S4C / BBC Velsa / HBO produkcija
JOLLY ROGER Marks Beikers
Astley Baker / Sudraba putnu produkcija ceturtajam kanālam
VAIRĀK Marks Osborns un Stīvs Kalafers
Slikti gliemenes iestudējumi / Uzbriest iestudējumi / Flemingtona attēlu ražošana
KAD DZĪVĪBA ATTIECAS Kārstens Kiilerihs un Sefans Fjeldmarks
A. Filmas producēšana
Par labāko sasniegumu īsfilmās tiešraidē
KULTŪRA Speck & Josh Gordon
Viltus trauksmes attēlu izgatavošana
Vēlēšanu nakts (Vēlēšanu nakts) Kims Magnussons un Anderss Tomass Jensens
M & M produkcija
BRĪVAIS BRĪVDIENAS Aleksandrs Džoiss
Gada Jovy Junior Enterprises produkcija
Pastkarte (pastkarte) Vivian Goffette
A K2 S.A. produkcija
VIKTORS Simons Sandkvists un Džoels Bergvalls
A Bergvall Pictures / Hemikrania iestudējums
Par labāko sasniegumu skanējumā
ARMAGEDDON (labs skats)
Kevins O’Konnels, Gregs P. Rasels un Keita A. Vestere
ZORRO MASKA (TriStar)
Kevins O’Konnels, Gregs P. Rasels un Puds Kusaks
IERAKSTĪT PRIVĀTU RIJU (DreamWorks)
Gerijs Rydstroms, Gerijs Summers, Endijs Nelsons un Ronalds Judkins
SHAKESPEARE MĪLESTĪBĀ (Miramax)
Robins O’Donoghue, Dominic Lester un Peter Glossop
Plāna sarkanā līnija (20. gadsimta lapsa)
Endijs Nelsons, Anna Behlmera un Pols Brinkāts
Par labāko sasniegumu skaņu efektu rediģēšanā
ARMAGEDDON (labs skats) George Watters, II
ZORRO MASKA (TriStar) Deivids Makmolers
PRIVĀTĀS RIJAS SAGLABĀŠANA (DreamWorks) Gerijs Rydstroms un Ričards Himns
Par labāko sasniegumu vizuālajos efektos
ARMAGEDDON (labs skats)
Ričards R. Hūvers, Pāts Makklungs un Džons Frazjērs
VAJADZĪGI JOE YOUNG (labs skats)
Riks Beikers, Hoits Jeitmens, Alans Hols un Džims Mitčels
KĀDI SAPŅI VAR TURĒT (PolyGram)
Džoels Hynek, Nicholas Brooks, Stuart Robertson un Kevin Mack
Par labāko scenāriju, kas rakstīts tieši uz ekrāna
KAULINĀŠANA (20. gadsimta lapsa)
Scenārija autori Vorens Beatijs un Džeremijs Piksers
Stāsts Vorens Beatijs
Dzīve ir skaista (Miramax)
Scenārijs: Vincenzo Cerami un Roberto Benigni
IERAKSTĪT PRIVĀTU RIJU (DreamWorks)
Raksta Roberts Rodats
SHAKESPEARE MĪLESTĪBĀ (Miramax)
Raksta Marks Normans un Toms Stoppards
TRUMAN SHOW (Paramount)
Raksta Andrew Niccol
Par labāko scenāriju, pamatojoties uz iepriekš sagatavotu vai publicētu materiālu
DIEVI UN MONSTERI (Lauvu vārti)
Ekrānam rakstījis Bils Kondons
NEKUSTAMĀ vietā (universāls)
Scenārijs Skots Frenks
PRIMĀRĀS KRĀSAS (universālo un savstarpējo filmu kompānija)
Scenārija autore Elaine May
VIENKĀRŠS PLĀNS (Paramount un savstarpējo filmu kompānija sadarbībā ar Savoy
Attēli)
Scenārijs - Skots B. Smits
Plāna sarkanā līnija (20. gadsimta lapsa)
Scenārija autore Terrence Malick